Přihlášení | Registrace
Nákupní košík [0 položek | 0,00 Kč]
Úvod  > Zárubně  > Aktuality  > Odborník na pasivní domy říká...

Odborník na pasivní domy říká...

22. 06. 2010

ventilační ocelové zárubně ZAKO Kooperativa vhodné pro pasnívní a nízkoenergetické domy

„V každém pasivním domě musí být nucené větrání s rekuperací tepla. Protože dnes jsou nová okna velice těsná a lidé nechtějí v zimě větrat otevřenými okny a vyvětrávat drahou energii, začíná být velký problém stoupající relativní vlhkosti v bytech a domech. Dalším problémem je koncentrace CO2, kdy dva lidé v ložnici vydýchají vzduch za približne 1 hodinu! Rešením je nucené větrání s rekuperací tepla.
Pokud má vzduch proudit mezi místnostmi, měl by proudit i pokud jsou dveře zavřené. Standardně se to reší podříznutými dveřmi. Ale podříznuté dveře jsou z hlediska akustiky pootevřené dveře. Proto jsem prišel s myšlenkou vyrobit zárubně, ve kterých vzduch proudí kanálky v zárubních. Zvuk se ale tlumí v labyrintu vzniklém v zárubni. VKooperativě jsem našel perfektního partnera se zájmem o problematiku a první prototyp byl vyroben ve velice krátkém termínu.“

Ing.Arch.Jaroslav Tachecí, projektant pasivních domů

Ukázku použití ventilačních ocelových zárubní je možno včetne prezentace či proškolení objednat na níže uvedených kontaktech.

Celý článek najdete také ve speciálním vydání věnovaném pasivním domům časopisu  Ateliér otvorových výplní, izolací a vybavení staveb nebo také níže v příloze.

Přílohy

AKTUALITY

14. 11. 2017
Vážení zákazníci, blíží se konec roku 2017 a kapacita výroby atypických ocelových zárubní a ocelových dveřních křídel je již téměř naplněna. Objednávky na atypické výrobky přijaté po 24.11.2017 již budou expedovány v lednu 2018. Standardní (skladový) sortiment zárubní a dveří bude expedován do poslední chvíle v návaznosti na vytížení dopravy. Brány závodu Kooperativa budou definitivně uzavřeny dne 21.12.2017 a opět otevřeny dne 2.1.2018. Děkujeme za pochopení.
04. 04. 2013