Úvod  > Zárubně  > Obecné informace - ZAKO®

Obecné informace - ZAKO®

Proč právě zárubně ZAKO?

Kooperativa, v.o.d. je družstvo s dlouholetou tradicí, zárubně vyrábí od roku 1969, tedy již více než 50 let. V současné době jsme největším výrobcem ocelových zárubní. Je možno si vybírat ze široké nabídky typů, rozměrů a materiálů. Jsme zárukou kvalitní certifikované výroby, nabízíme výborný poměr kvalita/cena a zajišťujeme technickou podporu a servis od navržení konstrukce až po dodání a montáž na zákazníkem určeném místě. Samozřejmostí je pro nás velký důraz kladený na spokojenost zákazníka.

Vaše zárubně nás baví….

 

Základní rozměry:

Základní rozměry zárubní jsou dány světlou výškou, která je u typizovaných zárubní vždy 1970 mm. Zapuštění do podlahy je u klasického a přesného zdění +30 mm a u zárubní pro montáž (sádrokarton, hotové otvory) +0 mm. Výška zárubně může být na přání zákazníka odlišná od základního provedení.

Ocelové zárubně se standardně vyrábějí v šířkách 600, 700, 800, 900, 1100 mm jako jednokřídlové v provedení L (levé) nebo P (pravé) a 1250, 1450, 1600 mm pro dveře dvoukřídlové (D). Ostatní mezirozměry je možné za příplatek vyrobit na objednávku.

Rozměry profilů a jejich provedení naleznete na dalších stranách katalogu u daných typových řad.

Vysvětlivky zkratek a použitých symbolů jsou na stránce Obecný popis.

Provedení:

Zárubně všech typových řad i rozměrů jsou vyráběny dle ČSN 74 6501 a rozměrově odpovídají požadavkům českého stavebnictví. Standardně je zárubeň konstruována pro dveře s polodrážkou o rozměru 25x15 mm.

Součástí nabídky jsou i zárubně pro dveře bez polodrážky (bezfalcové), případně zárubně dle normy DIN, ÖN, PN a další.

Zárubeň se vyrábí ve 2 provedeních:

- s drážkou pro celoobvodové těsnění (značeno písmenem D),

- bez drážky pro těsnění jako atypické zárubně na zakázku.

Tvary profilu a rozměry zárubní jsou vždy uvedeny u jednotlivých typových řad.

Těsnění pro drážkové zárubně v provedení PVC šedé je zahrnuto v základní ceně. Na přání zákazníka za příplatek dodáváme také silikonové těsnění hnědé nebo bílé.

Závěsy jsou u zárubní s drážkou v základním provedení kapsové V (typ OZ 34). U zárubní bez drážky jsou závěsy pevně přivařené (typ OZ 30). Pro každou zárubeň jsou vždy 3ks závěsu součástí dodávky i ceny zárubně.

Zárubeň je opatřena ochranným přepravním nátěrem v šedé nebo červenohnědé barvě. Tento nátěr není základním nátěrem a je nutné po zabudování zárubně jej očistit a zárubeň opatřit základním a vrchním nátěrem. Nabízíme také finální povrchovou úpravu (viz varianty provedení).

Přepravní prahové spojky jsou vždy na každé zárubni, přivařené pro zárubně se zapuštěním do podlahy (klasické a přesné zdění) anebo šroubované u zárubní pro montáž (sádrokarton, hotové otvory).

Kotevní prvky jsou vždy pevně přivařeny na zárubni. Jedná se o kotevní pásky (klasické a přesné zdění), kotevní úchyty či profily (sádrokartonové příčky či hotové otvory).

Použité materiály:

Ocelové zárubně jsou vyrobeny z plechu o tloušťce 1,3 - 2 mm dle typu zárubně v černém nebo galvanicky pozinkovaném provedení.

Certifikace:

Zárubně ZAKO jsou v souladu se zákonem č. 22/1997 Sb., v platném znění, a § 5 nařízení vlády č.163/2002 certifikovány Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha, s.p., certifikátem číslo 090-009713. Na základě těchto skutečností bylo na tyto výrobky výrobcem vydáno prohlášení o shodě.

Zárubně vyráběné do sestavy požárního uzávěru jsou zkoušeny a certifikovány zkušební laboratoří PAVUS, Praha a.s. Výroba zárubní je součástí celého systému řízení jakosti firmy Kooperativa, certifikovaného CLPR dle normy ČSN EN ISO 9001:2009.

Expedice, doprava:

Zárubně jsou expedovány dle potvrzených objednávek. Dopravu si zajišťuje kupující nebo může využít dopravu výrobce (viz ceník ZAKO str. 1 – Dopravní podmínky). Zárubně jsou přepravovány volně ložené, zpravidla v množství 100 - 300 ks. Další informace jsou uvedeny na stránce věnované všeobecným obchodním podmínkám.

Značení:

Každá zárubeň je označena samolepícím papírovým štítkem, na kterém je uvedeno označení zárubně a účel použití. Součástí značení je i uvedení EAN kódu (základní typy) v grafické podobě pro elektronické snímání při příjmu na sklad a následném výdeji. Zárubně pro požární uzávěry jsou navíc opatřeny oranžovým štítkem s vyznačením požární odolnosti. Dlouhodobé značení zárubní EI/EW výrobním číslem je vyraženo uvnitř zámkového otvoru v ocelové krytce u dvoukřídlých zárubní v polodrážce pod spodním závěsem.

Příklad značení pro objednávku zárubně pro klasické zdění, příčkové zdivo 7,5 cm, drážka pro těsnění, těsnění, průchozí šířka 80 cm, s přesahem do podlahy, orientace levé, kapsové závěsy vypadá takto:

H 95 DV 800 L

Zakázkové zárubně dle přání zákazníka

Kromě typizovaných zárubní vyrábíme na přání zákazníka i zárubně atypických rozměrů, např. různé hloubky profilů, výšky či šířky odlišné od normy, zárubně s nadsvětlíkem apod. Spolupráce probíhá vždy podle požadavků zákazníka a na základě konzultace s konstrukčním oddělením naší firmy.

Galerie

thmb-kooperativazarubne-782.jpg
thmb-obraz005-783.jpg
thmb-p4160025-784.JPG
thmb-receptar-prima-napadu-1-dil-ocelove-zarubne-zako-935.jpg

Přílohy

AKTUALITY

22. 02. 2021
Aktualizovali jsme informační leták věnovaný našim exteriérovým dveřím.
29. 01. 2021
Připravili jsme pro Vás nový přehledný ceník našich celokovových dveří.
01. 04. 2019
Vážení zákazníci, v příloze naleznete náš nový leták, ve kterém Vám představujeme drážkové zárubně ZAKO.