Úvod  > Zárubně  > Obecné informace - ZAKO®

Obecné informace - ZAKO®

Proč právě zárubně ZAKO?

Kooperativa, v.o.d. je družstvo s dlouholetou tradicí, zárubně vyrábí od roku 1969, tedy již více než 50 let. V současné době jsme největším výrobcem ocelových zárubní. Je možno si vybírat ze široké nabídky typů, rozměrů a materiálů. Jsme zárukou kvalitní certifikované výroby, nabízíme výborný poměr kvalita/cena a zajišťujeme technickou podporu a servis od navržení konstrukce až po dodání a montáž na zákazníkem určeném místě. Samozřejmostí je pro nás velký důraz kladený na spokojenost zákazníka.

Vaše zárubně nás baví….

 

Základní rozměry:

Základní rozměry zárubní jsou dány světlou výškou, která je u typizovaných zárubní vždy 1970 mm. Zapuštění do podlahy je u klasického a přesného zdění +30 mm a u zárubní pro montáž (sádrokarton, hotové otvory) +0 mm. Výška zárubně může být na přání zákazníka odlišná od základního provedení.

Ocelové zárubně se standardně vyrábějí v šířkách 600, 700, 800, 900, 1100 mm jako jednokřídlové v provedení L (levé) nebo P (pravé) a 1250, 1450, 1600 mm pro dveře dvoukřídlové (D). Ostatní mezirozměry je možné za příplatek vyrobit na objednávku.

Rozměry profilů a jejich provedení naleznete na dalších stranách katalogu u daných typových řad.

Vysvětlivky zkratek a použitých symbolů jsou na stránce Obecný popis.

Provedení:

Zárubně všech typových řad i rozměrů jsou vyráběny dle ČSN 74 6501 a rozměrově odpovídají požadavkům českého stavebnictví. Standardně je zárubeň konstruována pro dveře s polodrážkou o rozměru 25x15 mm.

Součástí nabídky jsou i zárubně pro dveře bez polodrážky (bezfalcové), případně zárubně dle normy DIN, ÖN, PN a další.

Zárubeň se vyrábí ve 2 provedeních:

- s drážkou pro celoobvodové těsnění (značeno písmenem D),

- bez drážky pro těsnění jako atypické zárubně na zakázku.

Tvary profilu a rozměry zárubní jsou vždy uvedeny u jednotlivých typových řad.

Těsnění pro drážkové zárubně v provedení PVC šedé je zahrnuto v základní ceně. Na přání zákazníka za příplatek dodáváme také silikonové těsnění hnědé nebo bílé.

Závěsy jsou u zárubní s drážkou v základním provedení kapsové V (typ OZ 34). U zárubní bez drážky jsou závěsy pevně přivařené (typ OZ 30). Pro každou zárubeň jsou vždy 3ks závěsu součástí dodávky i ceny zárubně.

Zárubeň je opatřena ochranným přepravním nátěrem v šedé nebo červenohnědé barvě. Tento nátěr není základním nátěrem a je nutné po zabudování zárubně jej očistit a zárubeň opatřit základním a vrchním nátěrem. Nabízíme také finální povrchovou úpravu (viz varianty provedení).

Přepravní prahové spojky jsou vždy na každé zárubni, přivařené pro zárubně se zapuštěním do podlahy (klasické a přesné zdění) anebo šroubované u zárubní pro montáž (sádrokarton, hotové otvory).

Kotevní prvky jsou vždy pevně přivařeny na zárubni. Jedná se o kotevní pásky (klasické a přesné zdění), kotevní úchyty či profily (sádrokartonové příčky či hotové otvory).

Použité materiály:

Ocelové zárubně jsou vyrobeny z plechu o tloušťce 1,3 - 2 mm dle typu zárubně v černém nebo galvanicky pozinkovaném provedení.

Certifikace:

Zárubně ZAKO jsou v souladu se zákonem č. 22/1997 Sb., v platném znění, a § 5 nařízení vlády č.163/2002 certifikovány Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha, s.p., certifikátem číslo 090-009713. Na základě těchto skutečností bylo na tyto výrobky výrobcem vydáno prohlášení o shodě.

Zárubně vyráběné do sestavy požárního uzávěru jsou zkoušeny a certifikovány zkušební laboratoří PAVUS, Praha a.s. Výroba zárubní je součástí celého systému řízení jakosti firmy Kooperativa, certifikovaného CLPR dle normy ČSN EN ISO 9001:2009.

Expedice, doprava:

Zárubně jsou expedovány dle potvrzených objednávek. Dopravu si zajišťuje kupující nebo může využít dopravu výrobce (viz ceník ZAKO str. 1 – Dopravní podmínky). Zárubně jsou přepravovány volně ložené, zpravidla v množství 100 - 300 ks. Další informace jsou uvedeny na stránce věnované všeobecným obchodním podmínkám.

Značení:

Každá zárubeň je označena samolepícím papírovým štítkem, na kterém je uvedeno označení zárubně a účel použití. Součástí značení je i uvedení EAN kódu (základní typy) v grafické podobě pro elektronické snímání při příjmu na sklad a následném výdeji. Zárubně pro požární uzávěry jsou navíc opatřeny oranžovým štítkem s vyznačením požární odolnosti. Dlouhodobé značení zárubní EI/EW výrobním číslem je vyraženo uvnitř zámkového otvoru v ocelové krytce u dvoukřídlých zárubní v polodrážce pod spodním závěsem.

Příklad značení pro objednávku zárubně pro klasické zdění, příčkové zdivo 7,5 cm, drážka pro těsnění, těsnění, průchozí šířka 80 cm, s přesahem do podlahy, orientace levé, kapsové závěsy vypadá takto:

H 95 DV 800 L

Zakázkové zárubně dle přání zákazníka

Kromě typizovaných zárubní vyrábíme na přání zákazníka i zárubně atypických rozměrů, např. různé hloubky profilů, výšky či šířky odlišné od normy, zárubně s nadsvětlíkem apod. Spolupráce probíhá vždy podle požadavků zákazníka a na základě konzultace s konstrukčním oddělením naší firmy.

Galerie

thmb-kooperativazarubne-782.jpg
thmb-obraz005-783.jpg
thmb-p4160025-784.JPG
thmb-receptar-prima-napadu-1-dil-ocelove-zarubne-zako-935.jpg

Přílohy