Úvod  > Zárubně  > Varianty ZAKO®  > Ventilační zárubně

Ventilační zárubně

Ocelové zárubně vhodné pro pasivní a nízkoenergetické domy – ventilační ocelové zárubně

Zárubně vhodné pro domy s vytápěním cyrkulací vzduchu, rekuperací.

Současnou novinkou v sortimentu ocelových zárubní ZAKO® jsou zárubně pro lepší cirkulaci vzduchu v pasivních a nízkoenergetických domech bez nutnosti mezery mezi podlahou a dveřním křídlem, kde většinou kromě vzduchu ventiluje také hluk a prach.

Tyto ventilační ocelové zárubně byly navrženy na podnět a ve spolupráci s Ing. arch. Jaroslavem Tachecím, projektantem pasivních domů.

 Odborník na problematiku pasivních domů, k ventilačním ocelovým zárubním říká:

„V každém pasivním domě musí být nucené větrání s rekuperací tepla. Protože dnes jsou nová okna velice těsná a lidé nechtějí v zimě větrat otevřenými okny a vyvětrávat drahou energii, začíná být velký problém stoupající relativní vlhkosti v bytech a domech. Dalším problémem je koncentrace CO2, kdy dva lidé v ložnici vydýchají vzduch za přibližně 1 hodinu! Řešením je nucené větrání s rekuperací tepla.

Pokud má vzduch proudit mezi místnostmi, měl by proudit i pokud jsou dveře zavřené. Standardně se to řeší podříznutými dveřmi. Ale podříznuté dveře jsou z hlediska akustiky pootevřené dveře. Proto jsem přišel s myšlenkou vyrobit zárubně, ve kterých vzduch proudí kanálky v zárubních. Zvuk se ale tlumí v labyrintu vzniklém v zárubni. V Kooperativě jsem našel perfektního partnera se zájmem o problematiku a první prototyp byl vyroben ve velice krátkém termínu“

 Ukázku použití ventilačních ocelových zárubní je možno včetně prezentace či proškolení objednat na níže uvedených kontaktech.

 

Galerie

thmb-ventilacni-otovry-v-profilu-zarubne-916.JPG
thmb-ventilacni-otvory-v-pohledove-drazce-917.JPG
thmb-profil-zako-s-pohledovou-drazkou-stinovou-918.JPG
thmb-zako-bezny-profil-zarubne-919.JPG

Přílohy