Přihlášení | Registrace
Nákupní košík [0 položek | 0,00 Kč]
Úvod  > Sklo

Tvarování a dekorování skla

Tvarování a dekorace skla je nejmladším střediskem, které bylo uvedeno do provozu v roce 1998.

 

TVAROVánÍ SKLA

Technologie výroby skla je založena na tvarování výřezů z plochého skla plamenem do kovových forem na speciálním výrobním zařízení. Touto metodou jsou vyráběny skleněné misky, kalíšky, podšálky ale i velké mísy, podnosy a talíře až do průměru 330 mm a výšky 50 mm.
Výhodou použité technologie, oproti jiným způsobům tvarování, je rovnoměrná stěna, relativně nízká hmotnost a kvalitní hladký povrch výrobků. Stejným způsobem se také vyrábějí misky pro použití v laboratořích.

Takto vyráběné výrobky jsou certifikované na zdravotní nezávadnost, je možno je použít ke stolování a mají dostatečnou tepelnou odolnost pro tepelné zpracování pokrmů v mikrovlnné troubě.

 

Dekorování skla

Dekorování skla vlastní výroby i skla od jiných výrobců je prováděno technologií nástřiku, sítotisku, malování, máčení nebo obtisků.

Vypalování barvy v peci, které po dekorování následuje, je technologicky přizpůsobeno typu použité barvy a skla, na kterém je dekorace prováděna.

Pro dekorování jsou zpravidla používány barvy neobsahující těžké kovy a jiné škodliviny s dostatečnou odolností proti působení vody a chemických mycích prostředků, což umožňuje umývat dekorované sklo v automatických myčkách.

Galerie

thmb-53-422.JPG
thmb-54-423.JPG
thmb-55-424.JPG
thmb-56-425.JPG
thmb-57-426.JPG

AKTUALITY

14. 02. 2017
Koncem minulého roku se vybraní naši zaměstnanci zúčastnili a úspěšně dokončili kurz malířů skla. Je to uznávaná odbornost 28-015-H Malíř skla. Tím se naše portfolio výrobků opět rozrostlo o další okruh. Kurz byl ukončen závěrečnou zkouškou a vydáním osvědčením pro jednotlivé zaměstnance.
25. 10. 2016
Minigalerie v prostorách KIC Uhlířské Janovice.